O náschovatelská stanice italských chrtíků

Chovatelská stanice italských chrtíků King of Ivar byla založena v roce 1993.

Prvním psíkem v naší domácnosti byla Hesinka, plavá fenka, nesmírně oddaná, kterou jsem si koupila již jako dospělou.
Z jejich štěňátek jsme si nechali výstavně velmi úspěšnou Berolinku z Ivaru.
Dalším chrtíkem se stal syn Berolinky, František Dobrota.

František byl a zůstane jedním z nejúspěšnějších psů z mého chovu, mimo jiné otcem mimořádného B vrhu v chovatelské stanici Gil – Endor ( Bilbo , Brethil, Boromir a Beren ).

O něco později se nám souhrou náhod podařilo získat do vlastnictví i Františkova otce Silenzia El-Saghir, špičkového psa, kterého si v rodokmenu velmi vážím, jen stěží bych dnes hledala psa jeho typu. Dalším italáčkem, fenkou, byla importovaná Latoya Il Piccolo Azzuro, fenka špičkového rodokmenu, pro kterou jsme si jeli až do EEde v Holandsku, opět již jako dospělou fenku.

LaToy nám dala několik velmi úspěšných jedinců, nelze nevzpomenout Genesis a Helenku v majetku pana Michala Petra ( již zesnulého dostihového nadšence ), Gisabel, která se stala jednou ze zakladatelek polského chovu Pustynny Wiatr, Honeyho Jakuba exportovaného na Slovensko, Chicka, dostihového velmistra, a především naší Just Italian, světovou vítězku mladých a evropskou vítězku.

Tato fenka posílila náš chov a dala základ pro další odchovy. K nejúspěšnějším potomkům patří Princess King of Ivar, Phill King of Ivar, Ramada King of Ivar, Angel King of Ivar.
Novou fenkou, krevně zcela nepříbuznou byla Emilie Talata, import Norsko, která k nám přiletěla i s dvouměsíčním štěnětem King of Ivar Biscotti ( Ravi ). Jak Emilie, tak Ravi opět obohatili a posunuli chov chrtíků dopředu. Protože se dodnes setkávám se špatným výkladem o původu Raviho, uvádím ještě jednou – King of Ivar Biscotti ( slyšící na jméno RAVI ) je importovaný psík z Norska, z chovatelské stanice Biscotti, nepochází tedy z naší stanice, ačkoli nosí její jméno.

Podíváme-li se zpětně na úspěšnost dalších odchovů, patří zde jednoznačně Orinoco Flower King of Ivar ( dcera Emilie Talata ) a její přímí potomci - Versace, Victoria Secret, Chateauneuf du Pape, Chianti Ruffino, Laura , z dalších spojení pak jednoznačně Quo Vadis, Wasabi, Josh, Inexis, Happy, Black Boy, Bolero a další.

Většina zmiňovaných zakládajících italáčků již není mezi námi, nebo jsou důchodového věku, ale jejich krev v mém chovu koluje dále.

V poslední době jsem se v chovu zaměřila na čistě černou barvu bez příměsi a také se nám daří v maximální míře potlačit předčasné šedivění u černě zbarvených jedinců. Výsledky jsou patrné v linii Orinoco Flower, která dala nejenom čistě černé potomky, ale i další generace vykazuje kvalitu v čisté barvě bez nežádoucího šedivění ( fotky jsou jak v sekci psi, tak feny ).

novinky
14.07.

Máme štěňata !!!

Nabízíme štěňátka ze dvou spojení: Laura King of Ivar x Chateauneuf du Pape King of Ivar - volný krásný černý psík. Chianti Rufino x Eledy Grace Northern Light - volné 3 černé fenky. Dále nabízíme špičkovou fenku barva isabel,již přezubená,vhodná především pro začínající chovatele,chovnost garantuji,vynikající nepříbuzný původ.Veškeré informace telefonicky nebo e-mailem(fotky k nahlédnutí po rozkliku nadpisu).

27.12.

PF 2015

Chovatelská stanice King of Ivar přeje všem příznivcům italských chrtíků příjemně prožité vánoční svátky a šťastný vstup do nového roku 2015.

26.11.

Vítejte na našem novém webu

Můžete se těšit na nové fotografie a informace o Italských chrtících.